Alternate Text
Alternate Text
SZKOLENIA Formy doskonalenia umiejętności, kompetencji oraz podnoszenie wiedzy w różnych dziedzinach.
KURSY DOSKONALĄCE Kursy doszkalające fachowców najwyższej klasy zgodnie z potrzebami rynku.
STUDIA PODYPLOMOWE Oferta dla osób zainteresowanych kontynuowaniem nauki po ukończeniu studiów, które chcą się doskonalić zawodowo i poszerzać horyzonty.

Wiedza jak pielęgnacja rośliny…

Kto chociaż raz w życiu próbował hodować jakąkolwiek roślinę czy to na działce czy w doniczce, wie ile czasu i sił wymaga jej pielęgnacja. Trzeba ją podlewać, zraszać, poruszać ziemię, usunąć chwasty itd. Obowiązkiem właściciela (o ile zależy mu na wzroście rośliny) jest stworzenie najlepszych warunków do jej rozwoju.

Często zdarza się jednak tak, że aby nadać jej odpowiedni kształt i przede wszystkim stymulować prawidłowy wzrost, ogrodnik musi usunąć zbędne liście albo gałęzie. Żałujemy tych fragmentów pomimo tego że są zdrowe, ale widzimy przyszły cel wzrostu naszej rośliny patrząc w szerszym horyzoncie czasowym. Bez tych zabiegów roślina obumiera, popada w choroby lub rozwija się nieprawidłowo.

Powyższy przykład miał na celu zobrazowanie idei kształcenia przez całe życie. Podobnie jak wspomniana roślina, nasza wiedza musi być pielęgnowana w różnoraki sposób. Możliwości mamy wiele… możemy uczyć się samodzielnie, możemy uczestniczyć w szkoleniach, kursach i konferencjach, uczymy się od osób bardziej doświadczonych, czytamy artykuły, książki, przeglądamy Internet itd.

Nie zawsze jednak samodzielnie osiągniemy efekt jaki założyliśmy. Warto wtedy sięgnąć po środki i metody jakie oferują np. placówki oświatowe.

Pytanie: ale którą wybrać? Możliwości znów mamy wiele, ale jest jedna podstawowa zasada wyboru. Powinniśmy skoncentrować się na placówce, posiadającej bogate doświadczenie i zaplecze dydaktyczne oraz ekspertów, którzy pomogą nam osiągnąć zamierzony cel.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową lub kontaktu z Konsultantem.